Nie od dziś wiadomo jakie skutki przynosi wielogodzinna praca przy biurku. Bóle kręgosłupa, pogorszenie wzroku, migreny czy bóle stawów to tylko kilka z nich. Niestety wiele pracodawców wciąż nie zwraca na nie wystarczającej uwagi. Chcąc zaoszczędzić pieniądze, kupują meble niskiej jakości, które później odbijają się na zdrowiu pracowników. Na szczęście, powstaje coraz więcej mebli ergonomicznych w przystępnych cenach. Mowa tu między innymi o biurku z regulacją wysokości. Dlaczego warto zdecydować się na taki zakup?

Stelaż biurka z elektryczną regulacją wysokości – jak działa?

Rynek oferuje nam coraz więcej różnorodnych modeli biurek elektrycznych. Decydując się na zakup jednego z nich, musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Na pierwszym miejscu powinna znaleźć się – ergonomia! Biurka z elektryczną regulacją wysokości sprawdzą się idealnie dla osób o każdym wzroście. Dzięki tej funkcji, nie musimy obawiać się, że w przypadku zmiany pracownika będziemy musieli inwestować w wyższy bądź niższy model. Przede wszystkim jednak, regulacja wysokości pozwala na zmianę pozycji w ciągu dnia. Wiemy przecież, że zarówno siedząca jak i stojąca praca przez wiele godzin jest szkodliwa, dlatego powinniśmy regularnie zmieniać nasze położenie. Uwagę powinniśmy zwrócić również na ilość dostępnej powierzchni. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam dopasować rozmiar biurka do miejsca w którym chcemy je umieścić.

Regulowane biurka – co oferują producenci?

Producenci regulowanych biurek oferują nam modele wykonane z różnych materiałów. Pierwszym z nich jest bardzo popularna, jednak mniej jakościowa płyta MDF. Sprawdza się świetnie jako blat biurka i jest idealna na sam początek. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej wytrzymałego, powinniśmy zwrócić uwagę na biurka z płyty CDF. Jest to materiał o wiele bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Biurko z elektryczną regulacją wysokości, znajdziemy na stronie https://noblestudio.pl/sklep/biurka/biurko-elektryczne-sky-3/. Do jego ciekawszych funkcji należy regulowanie wysokości za pomocą specjalnego przycisku. Metalowy stelaż biurka malowany jest farbą proszkową w kolorach: srebrnym, białym oraz czarnym. Uniwersalna kolorystyka, pozwoli dopasować je do każdego wnętrza. Bardzo ważną zaletą jest obecność systemu antykolizyjnego. Dzięki niemu, biurko potrafi samodzielnie wykryć zagrożenie, a następnie oddalić się od niego o kilka centymetrów. Regulowane biurka to świetna inwestycja, która pozytywnie wpłynie na komfort pracy oraz poprawi efektywność naszego zespołu.