Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już w tym miesiącu wspólnie z rodziną przysiądziemy do świątecznego stołu, a całość zwieńczy otwieranie prezentów. Właśnie, prezenty! Nie da się ukryć, że w obecnych czasach, dzieci spędzają większość swojego wolnego czasu przy biurku. Właśnie dlatego, jednym z lepszych pomysłów na prezent, jest dobry fotel ergonomiczny. Jaki najlepiej wybrać?

Najlepszy fotel ergonomiczny – czyli jaki?

W czasach, gdy nauczanie zdalne stało się całkowicie normalne, obowiązkiem każdego rodzica, powinno być zapewnienie dziecku jak najlepszych warunków do nauki w domu. Ergonomiczny fotel, to jeden z produktów, który zdecydowanie powinien znaleźć się na liście świątecznych prezentów. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego modelu? Po pierwsze – regulacja wysokości. Dzięki tej funkcji, fotel będzie rósł razem z naszym dzieckiem oraz zapobiegnie sytuacji, w której nie będzie mogło stabilnie oprzeć stóp o podłogę. Bardzo przydatną funkcją, będzie również możliwość odchylenia oparcia. Jest to bowiem idealny sposób na chwilowe odciążenie i zrelaksowanie kręgosłupa. Kolejna rzecz, to wysokiej jakości podłokietniki, które nie będą przyklejały się do skóry. I choć może wydawać się to błahym problemem, wcale tak nie jest. Przyklejająca się do sztucznego tworzywa skóra, jest niezwykle irytująca, a w konsekwencji prowadzi do braku możliwości skupienia się na nauce.

Fotel ergonomiczny czy gamingowy – a może jedno i drugie?

Jeśli nasze dziecko posiada swój własny komputer, na pewno gra na nim w gry komputerowe. Oznacza to, że w połączeniu ze zdalną nauką, spędza przed nim naprawdę wiele godzin. I tutaj pojawiają się pytania – fotel ergonomiczny czy gamingowy? Który jest lepszy? Czym się różnią? Otóż fotel gamingowy, profesjonalnie zwany – kubełkowy, świetnie imituje fotele, które znajdują się w szybkich pojazdach wyścigowych. Ponad to, słyną z naprawdę wielu możliwości indywidualnego dopasowania. Fotele ergonomiczne dostępne na przykład tutaj https://noblestudio.pl/sklep/, są jednak o wiele lepiej wyprofilowane. Ponad to, znacząco różnią się ceną. Sprawdzą się idealnie zarówno w przestrzeni domowej, jak i biurowej. W takiej sytuacji, decyzja należy już tylko i wyłącznie od kupującego oraz potrzeb osoby, która będzie z niego korzystać. Wysokiej jakości fotel ergonomiczny, to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na świąteczny prezent, dlatego zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi modelami. Jego obecność, przyczyni się do zmniejszenia szkód zdrowotnych, jakie wyrządza długotrwała pozycja siedząca.