Siedzący tryb pracy aktywnie szkodzi zdrowiu, a wielu z nas każdego siedzi przed komputerem około 7 godzin. Przez to pogarsza nam się zdrowie, jesteśmy częściej nieobecni i tracimy wydajność.

  • 1 na 3 pracowników w Europie wini swoje miejsce pracy za ból pleców a dla co piątego pracownika miejsce pracy jest przyczyną bólu głowy.
  • 3 na 10 pracowników myśli o zmianie pracy ze względu na środowisko w jakim pracuje. Jeśli jesteś odpowiedzialny za zespół nie możesz tego ignorować.

Są sposoby na to, żeby się ruszać w trakcie pracy biurowej i szkoda by było z nich nie skorzystać.


Zadbaj o ruch pracując w biurze

Dołącz do rewolucji Sit-Stand i pracuj aktywnie. Wprowadzając ruch do naszej codziennej pracy mamy dodatkową energię i jesteśmy bardziej skupieni, wydajni i zadowoleni z pracy. Stanowiska Sit-Stand wspierają komunikację i współpracę w firmach. Już niedługo Sit-Stand będzie standardem w biurach ponieważ wprowadza zdrowe nawyki, które wykorzystujemy również poza miejscem pracy. Długofalowo drobne zmiany przynoszą ogromne rezultaty.


Pracuj z dobrą perspektywą

Używanie ramion do monitora pomaga zdrowo pracować w biurze i zwiększa wyniki. Korzystanie z ramienia na monitor chroni przed bólem pleców, szyi oraz zmęczeniem oczu, które powoduje ciągłe pochylanie się do przodu lub pochylanie głowy. Dodatkowo dzięki ramieniu do monitora możesz wygospodarować więcej przestrzeni, która jest często ograniczona na wielu biurach.

Wprowadzenie drugiego monitora poprawia wyniki w pracy:

  • 30% większa wydajność
  • 33% mniej błędów w pracy

Pracuj zdrowo z domu

Mało kto ma w domu przygotowane stanowisko do pracy przy komputerze, które wspiera zdrowie. Jednocześnie coraz więcej z osób jest zmuszonych do tego, żeby pracować z domu. Nie pozwólmy na to, żeby praca biurowa w domu źle wpływała na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki dobrze przygotowanemu stanowisku pracy w domu unikniesz bólu pleców, nóg, karku, szyi i nadgarstków.


Drobne zmiany, które dają duże efekty

Nie zawsze jesteśmy gotowi na to, żeby od razu wprowadzać duże zmiany związane z ergonomią. Jednocześnie firmy, często chcą się wyróżnić i docenić swoich pracowników i partnerów biznesowych. Dzisiaj można to zrobić z produktami ergonomicznymi Fellowes, które dają możliwość wykonania nadruku firmowego logo. Już nie musisz się martwić tym, jaki prezent dać swoim pracownikom na święta.