Praca biurowa wymaga od nas wielogodzinnej pozycji siedzącej. Jest ona nierozłącznie związana ze stanem naszego kręgosłupa. Niestety wciąż zdarza się, że właściciele firm nie zapewniają swoim pracownikom godnych warunków pracy i nie zwracają wystarczającej uwagi na jakość siedzisk. W wyniku takich działań, wiele osób skarży się na bóle pleców oraz głowy. Jeśli chcemy temu zapobiec, musimy zainwestować w ergonomiczne fotele biurowe, dzięki którym siedzący tryb pracy stanie się o wiele mniej uciążliwy.

Fotel do biura – dlaczego musi być wygodny?

Odpowiednio zaprojektowania przestrzeń, znacząco przyczynia się do jakości wykonywanych przez pracowników obowiązków. Jej bardzo ważną częścią jest ergonomiczny fotel. Badania dowodzą, że przy pozycji siedzącej, obciążenie naszego kręgosłupa może przekroczyć nawet 200 kilogramów. Jest to działanie, które może mieć bardzo szkodliwe skutki w przyszłości. Plecy powinny przez większość czasu dokładnie przylegać do oparcia fotela, a stopy płasko stykać się z podłożem. Aby móc trzymać się wszystkich wytycznych, fotel do biura musi posiadać możliwość regulacji wysokości. Dodatkowym atutem będzie również możliwość odchylenia oparcia, co pozwoli rozluźnić plecy. Ponad to, bardzo ważne jest aby podłokietniki wykonane były z wysokiej jakości tworzywa, które nie będzie przyklejało się do skóry. Aż 85% pracowników biurowych, skarży się na słabe warunki pracy, przez co ich koncentracja jest drastycznie zmniejszona. Inwestycja w ergonomiczne siedziska, powinna być więc koniecznością. Dzięki niej nie tylko zwiększymy poziom komfortu pracowników, ale również podniesiemy osiągnięcia naszej firmy. Trzeba przyznać, że jest to sprawiedliwe działanie i skorzysta z niego każdy.

Fotel do biura z regulowanym oparciem i podłokietnikami – co jeszcze powinien posiadać?

Poza spełnieniem podstawowych zasad ergonomii, o których mowa w poprzednim akapicie, fotele do biura mogą być ulepszone o kilka dodatkowych funkcji. Już w tym roku, odczuwamy jak ciepłe lata nas czekają, w związku z tym bardzo przydatnym elementem fotela, będzie tworzywo pochłaniające nadmiar ciepła. Dzięki temu ulepszeniu, zapobiegniemy nagrzewaniu się pleców, oraz nieprzyjemnego uczucia przyklejenia do oparcia. Inną ważną funkcją, jest mobilność fotela. Choć wciąż możemy spotkać się ze statycznymi siedziskami, okazuje się, że są one bardzo szkodliwe. Gwałtowne podniesienie się z takiego fotela, grozi o wiele większymi szkodami, takimi jak naciągnięciem ścięgna czy mięśnia. Fotele na kółkach, pozwalają powoli odsunąć się od biurka oraz dać nam chwilę na rozciągnięcie nóg i kręgosłupa. Bardzo ważne jest również upewnienie się, że fotel sięga za linię karku. Dzięki temu unikniemy odchylenia głowy, które może grozić nadwyrężeniem odcinka szyjnego. Fotele spełniające wszystkie wymogi ergonomiczne możemy znaleźć na stronie https://noblestudio.pl/sklep/. Marka Profim, która zajmuje się projektowaniem foteli, należy do czołowych przedstawicieli mebli biurowych, dlatego decyzja o ich zakupie, na pewno przyniesie pozytywne efekty.